Uczniowie

„Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia”.

Dbając o wszechstronny rozwój uczniowie podejmują działania służące pogłębianiu wiedzy, poszerzaniu horyzontów myślowych, rozwijaniu pasji i zainteresowań, kształtowanie właściwych postaw społecznych.

Biblioteka szkolna - sala 208, II piętro szkoły.

Dysponujemy zbiorami liczącymi blisko 18 tyś. woluminów.

od poniedziałku do piątku

8.00 - 14.00

Mamy bogaty księgozbiór podręczny zaopatrzony w przydatne w szkole słowniki i encyklopedie z wielu dziedzin nauki oraz liczny zbiór lektur, powieści polskie i obce cieszące się dużym zainteresowaniem, książki naukowe ułożone wg Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej dostarczają informacji uczniom, ich rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły.

Posiadamy księgozbiór książkowy, a także kasety video, multimedia, filmotekę szkolną na płytach DVD. Biblioteka szkolna –MOL to program komputerowy, który obsługuje czytelników. Dzięki niemu można szybko wyszukać potrzebną książkę lub inny wolumin w katalogu alfabetycznym, tytułowym i rzeczowym. Wprowadzony jest także cały księgozbiór, wypożyczanie odbywa się szybko i sprawnie.

Dysponujemy tradycyjną czytelnią, mogącą pomieścić 40 osób oraz czytelnią multimedialną z dostępem do internetu.