Rajd integracyjny

25.09.2024

We wtorek 24 września uczniowie pierwszej klasy szkoły branżowej wzięli udział w rajdzie integracyjnym do Ojcowskiego Parku Narodowego. Wycieczka rozpoczęła się wczesnym rankiem, kiedy to wszyscy uczestnicy zebrali się przed szkołą, pełni entuzjazmu i gotowi na przygodę.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zamku w Pieskowej Skale. Uczniowie mieli okazję podziwiać piękną architekturę oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat historii tego miejsca. Następnie grupa udała się do ruin zamku Kazimierza Wielkiego w Ojcowie, gdzie przewodnik opowiedział o dawnych czasach i znaczeniu zamku w historii Polski.

Kolejnym etapem wycieczki był spacer po malowniczej Dolinie Prądnika. Uczniowie podziwiali niesamowite krajobrazy, formacje skalne oraz bogatą faunę i florę parku. Przewodnik zwrócił uwagę na unikalne gatunki roślin i zwierząt, które można spotkać tylko w tym regionie.

Podczas rajdu nie zabrakło również czasu na integrację i zabawy. Uczniowie mieli okazję lepiej się poznać.

Rajd integracyjny do Ojcowskiego Parku Narodowego okazał się nie tylko świetną okazją do nauki i poznania nowych miejsc, ale także do zacieśnienia więzi między uczniami. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i z niecierpliwością zapewne czekają na kolejne wspólne wyjazdy.