Olimpiada Zdrowia PCK

To już XXXI edycja Olimpiady Zdrowia PCK, tegoroczna jest z Biedronką!

Uczniowie szkół podstawowych oraz szkół średnich mogli dziś, 13 grudnia, wziąć udział w eliminacjach szkolnych konkursu wiedzy z zakresu zdrowia, higieny, pierwszej pomocy oraz problematyki ochrony środowiska naturalnego. W tym roku tematem przewodnim akcji prozdrowotnych jest ruch i zdrowa dieta.

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 14 uczniów ze wszystkich klas licealnych. Zwyciężyła Magdalena Malec, uczennica klasy 4A LO. Serdecznie gratulujemy.

Olimpiada składa się z czterech etapów szkolnego, rejonowego (strefowego), okręgowego (wojewódzkiego) i finału. Pierwszy etap trwa od 11 – 15 grudnia.

Magda będzie reprezentować szkołę na etapie powiatowym w Zawierciu.

Laureat Olimpiady Zdrowia PCK w kategorii szkół średnich otrzyma indeks na Wydział Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi lub na Uniwersytecie Opolskim.