Zielona Pracownia

15.03.2022

Zespół Szkół w Szczekocinach został jednym z laureatów konkursu „Zielona Pracownia_Projekt’2022”!

Szkoła otrzyma środki finansowe na utworzenie nowoczesnej, dobrze wyposażonej pracowni biologicznej.

Konkurs organizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i jest skierowany do szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz średnich z województwa śląskiego. Przedmiotem konkursu jest utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych.

W ósmej edycji konkursu spłynęło 149 zgłoszeń, z których jury wyłoniło 55 najbardziej ciekawych i wartościowych projektów zielonych pracowni, w tym projekt zgłoszony przez naszą szkołę. Na liście laureatów znalazła się także Społeczna Szkoła Podstawowa im. 8 Pułku Ułanów ks. Józefa Poniatowskiego w Szczekocinach.

Bardzo cieszymy się, że nasz projekt znalazł uznanie w oczach jurorów i z niecierpliwością czekamy na naszą Zieloną Pracownię.