Zasady przeprowadzania egzaminu maturalnego

19.05.2020

Procedury, terminy oraz opisy czynności związanych z przeprowadzeniem egzaminów zewnętrznych w 2020 roku – m.in. egzaminu maturalnego – to główne kwestie ujęte w podpisanym dziś, 19 maja rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.


W tym roku szkolnym egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych będzie tylko w formie pisemnej. Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek  8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakładce Aktualności
 


Maturzystów prosimy o zapoznanie się z treścią plakatu O czym należy pamiętać podczas egzaminu!

 

Kategorie