WPK czyli Wakacyjny Projekt Kadry

18.10.2024

W lipcu b. r. 19 nauczy­cieli Zespołu Szkół w Szcze­ko­ci­nach dosko­na­liło swoje umie­jęt­no­ści języ­kowe i zdo­by­wało kom­pe­ten­cje kul­tu­rowe w ramach pro­jektu” Zagra­niczna mobil­ność edu­ka­cyjna uczniów i kadry edu­ka­cji szkol­nej” współ­fi­nan­so­wa­nego przez Unię Euro­pej­ską ze środ­ków Euro­pej­skiego Fun­du­szu Spo­łecz­nego w Pro­gra­mie Fun­du­sze Euro­pej­skie dla Rozwoju Spo­łecz­nego 2021-2027.

Miej­scem roz­woju zawo­do­wego było Tolo, malow­ni­cza miej­sco­wość w Gre­cji. Uczest­nicy kursu mogli także podzi­wiać histo­ryczne miej­sca na Pelo­po­ne­zie oraz pozna­wać lokalne tra­dy­cje. Udział w kur­sie w Gre­cji to dla nauczy­cieli nie tylko oka­zja do nauki, ale także do zanu­rze­nia się w kul­tu­rze i codzien­nym życiu, gdzie język angiel­ski jest uży­wany na co dzień. Dzięki temu nauczy­ciele mogli nie tylko uczest­ni­czyć w zaję­ciach teo­re­tycz­nych, ale rów­nież prak­ty­ko­wać język w rze­czy­wi­stych sytu­acjach komu­ni­ka­cyj­nych. Każdy uczest­nik kursu otrzy­mał cer­ty­fi­kat, który potwier­dził zdo­byte umie­jęt­no­ści języ­kowe oraz kom­pe­ten­cje kul­tu­rowe. Dla Zespołu Szkół w Szcze­ko­ci­nach udział nauczy­cieli w takim kur­sie to dowód na dba­łość o roz­wój zawo­dowy kadry. W dłuż­szej per­spek­ty­wie z pew­no­ścią przy­czyni się to do podnie­sie­nia poziomu edu­ka­cji w pla­cówce oraz uła­twi orga­ni­za­cję kolej­nych mię­dzy­na­ro­do­wych pro­jek­tów skie­ro­wa­nych do mło­dzieży.