Warsztaty World Cafe

04.11.2018

W poniedziałek uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach  „World Café”. To innowacyjna metoda, a zarazem prosty sposób, aby skłonić grupę ludzi do wzięcia udziału we wspólnej rozmowie na ważne tematy. Celem  dyskusji zaaranżowanej w kawiarnianej atmosferze było stymulowanie wiedzy i inteligencji zbiorowej uczestników oraz wydobywanie jej na światło dzienne. Uczniowie i nauczyciele pod kierunkiem prof. Grzegorza Mazurkiewicza rozmawiali o naszej szkole, jej problemach i potrzebach. W ciągu dwóch godzin wielokrotnie przesiadali się od stołu do stołu, aby powiązać swoje pomysły i swój sposób postrzegania pewnych kwestii z pomysłami innych uczestników. Specyficzna organizacja kawiarnianej atmosfery sprzyjała uważnemu słuchaniu i formułowaniu właściwych  wniosków. Warsztaty miały również na celu naukę okazywania szacunku tym osobom, które względem danego problemu zajmują odmienne stanowisko.

Kategorie