Uczniowie szkoły branżowej na wycieczce

20.11.2018

14 listopada b.r. uczniowie szkoły branżowej uczestniczyli w wycieczce do Podzamcza i Chęcin. Najpierw zwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci, w którym m.in. znajdują się dwie wystawy o charakterze multimedialno-mechatronicznym. Jedna z nich podejmuje zagadnienia związane z budową anatomiczną i funkcjami życiowymi człowieka, druga dotyczy zagadnień ekologiczno-przyrodniczych. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzania własnych eksperymentów, poznali, jak osoby niepełnosprawne radzą sobie na co dzień z barierami architektonicznymi.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie średniowiecznego Zamku Królewskiego w Chęcinach. Uczniowie zobaczyli m.in. skarbiec, wystawę heraldyki oraz wystawę broni drzewcowej z tarczami herbowymi. Chętni mogli przymierzać elementy zbroi rycerskiej, strzelać z łuku, podziwiać malowniczą okolicę z punktów widokowych znajdujących się na zamkowych basztach. W drodze powrotnej młodzież zjadła obfity obiad w Zajeździe "Dukat" w Moskorzewie. Dziękujemy Śląskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP za finansowe wsparcie.

Kategorie