Mierzymy się ze smogiem

14.10.2022

ESA, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to projekt, w którym działamy na rzecz poprawy jakości powietrza. Edukujemy dzieci i dorosłych po to, abyśmy jak najszybciej wszyscy mogli odetchnąć czystym powietrzem.

W roku szkolnym 2022/23 Zespół Szkół w Szczekocinach weźmie udział w ogólnopolskim projekcie cyfrowej edukacji ekologicznej ESA – Edukacyjna Sieć Antysmogowa, który jest objęty honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji. W ramach programu w naszej szkole został zainstalowany miernik jakości powietrza (czujnik smogu i tablica LED do wyświetlania wyników pomiarów aktualnej wartości stężenia pyłu PM2,5 na zewnątrz szkoły), nasi nauczyciele i uczniowie natomiast uzyskają dostęp do materiałów edukacyjnych na temat zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatycznych oraz dostęp do platformy e-learningowej eduESA z cyfrowymi kursami i e-lekcjami.

Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu: https://esa.nask.pl i sprawdzenie stanu czystości powietrza w naszym mieście.