Lekcja edukacji dla bezpieczeństwa

05.04.2024

Uczniowie klasy 1aLO wzięli udział w lekcji edukacji dla bezpieczeństwa ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, którzy pełnią służbę w Szczekocinach.

Uczniowie zostali zapoznani ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych. Dowiedzieli się, z czego składa się pełny strój bojowy strażaka i jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy, zabezpieczające go przed ogniem i innymi zagrożeniami mogącymi się pojawić w czasie akcji ratowniczej.

Strażacy przedstawili również, jak powinien być wyposażony strażak udający się w strefę zadymienia, demonstrowali sygnalizator bezruchu, defibrylator oraz kamerę termowizyjną. Uczniów zainteresował także wóz strażacki i jego wyposażenie. Zobaczyli nożyce służące do rozcinania blachy samochodów. Nie zabrakło także atrakcji lania wody.

Dziękujemy Panu bryg. Krzysztofowi Szczerbie oraz całemu zespołowi za poświęcony czas oraz cenne rady dotyczące bezpieczeństwa i zapobiegania pożarom. Dziekujemy również za przybliżenie zawodu strażaka.