Kuba znów najlepszy!

18.12.2019

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych – klasy 7 i 8 i szkół średnich, w dwóch kategoriach wiekowych.
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK.

Konkurs składa się z czterech etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.

Dziś odbył się drugi etap konkursu, jego zwycięzcą został uczeń naszej szkoły Jakub Bilnicki.

Kubie gratulujemy! I oczywiście życzymy dalszych sukcesów.