Finały Turnieju już za nami!

05.06.2022

W sobotę 4 czerwca b. r. w Zespole Szkół w Szczekocinach odbył się finał Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Wespazjana Kochowskiego. 0głoszone zostały wyniki dwóch edycji konkursu: XX i XXI. Na tę okoliczność organizatorzy przygotowali książkę, w której znalazły się nagrodzone wiersze, zdjęcia, artykuły o życiu i twórczości Wespazjana Kochowskiego, informacje o organizatorach, jurorach, fundatorach nagród oraz wypowiedzi uczestników i jurorów. Podczas uroczystości wystąpił zespół Trio Retro z Zawiercia.


Wydarzenie odbyło się pod patronatem Starosty Zawierciańskiego Gabriela Dorsa oraz Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny Jacka Lipy.


Laur XX Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Wespazjana Kochowskiego” i nagrodę Starosty Zawierciańskiego zdobyli: Krzysztof Matyśkiewicz z Waleńczowa i Pani Elżbieta Stępczyńska z Zawiercia, a Laur XXI Turnieju Jednego Wiersza „O Laur Wespazjana Kochowskiego” i nagrodę Starosty Zawierciańskiego zdobyła Pani Joanna Wyderka z Zawiercia.


Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.

Kategorie