Defibrylator w Naszej szkole

16.12.2020

W ramach projektu „Bo życie jest w naszych rękach” i Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na budynkach wybranych urzędów oraz szkół w powiecie zawierciańskim, zainstalowane zostały ogólnodostępne defibrylatory. Jeden z nich umiejscowiony został przy głównym wejściu do budynku Zespołu Szkół w Szczekocinach przy ulicy Spacerowej 12. Nowe urządzenie pozwoli na szybką reakcję, zarówno w razie zaistnienia sytuacji zagrożenia życia, jak i nagłych problemów kardiologicznych.


Stawiamy na bezpieczeństwo. Dbamy o zdrowie i życie Nas wszystkich!


Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Skrót AED pochodzi z języka angielskiego i oznacza Automated External Defibrillator, czyli w języku polskim Automatyczny Zewnętrzny Defibrylator.

Kategorie