Szkoła

Jesteśmy placówką o bogatej tradycji, nowoczesną, doskonale odnajdującą się we współczesnym świecie

Uczestniczącą w licznych projektach edukacyjnych, goszczącą w swoich progach znanych m.in. polityków, redaktorów, profesorów, literatów, księży…

Kształcimy młodzież otwartą na potrzeby drugiego człowieka, tolerancyjną, dostrzegającą dobro w świecie i potrafiącą przeciwstawiać się niesprawiedliwości.

mgr Małgorzata Nowak

• Absolwentka Wyższej Szkoły Lingwinistycznej w Częstochowie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nauczycielka języka angielskiego. Pracuje w Zespole Szkół w Szczekocinach od 2004 r.

Jeśli jesteś znudzony Londynem, jesteś znudzony życiem”, zwykł mawiać angielski pisarz Samuel Johnson, dlatego ucząc języka angielskiego wciągam swoich uczniów w świat innych kultur, innego sposobu myślenia i postrzegania świata, a jeżeli mogę im to pokazać na żywo na wycieczce do Anglii, to jest to tym bardziej cenne.

Uwielbiam uczyć języka angielskiego w sposób niekonwencjonalny, wykorzystując technologie informatyczne, filmy, wycieczki, gry edukacyjne, quizy , konkursy. Ubolewam, że ciągle nie mam na to tyle czasu, ile bym potrzebowała, aby każdego mojego ucznia zarazić pasją uczenia się języka angielskiego.