Szkoła

Jesteśmy placówką o bogatej tradycji, nowoczesną, doskonale odnajdującą się we współczesnym świecie

Uczestniczącą w licznych projektach edukacyjnych, goszczącą w swoich progach znanych m.in. polityków, redaktorów, profesorów, literatów, księży…

Kształcimy młodzież otwartą na potrzeby drugiego człowieka, tolerancyjną, dostrzegającą dobro w świecie i potrafiącą przeciwstawiać się niesprawiedliwości.

mgr Katarzyna Mironowicz

• Absol­wentka Uniwersytetu im, Jana Długosza w Częstochowie. Nau­czy­cielka języka angielskiego. Pra­cuje w Zespole Szkół w Szcze­ko­ci­nach od 2024 r.

Karol Wielki raz powie­dział, że „znać inny język to jak posia­dać drugą duszę’’ wie­rzę w tą filo­zo­fię i sta­ram prze­ka­zać się ją każ­demu uczniowi, który prze­kra­cza próg mojej klasy. Moje lek­cje to nie tylko nauka gra­ma­tyki i słow­nic­twa, ale przede wszyst­kim odkry­wa­nie magii języ­ków i kul­tur. Lubię łączyć solidne pod­stawy języ­kowe z kre­atyw­nymi meto­dami naucza­nia, które spra­wiają, że nauka staje się przy­jem­no­ścią. W mojej kla­sie każdy ma szansę roz­wi­jać swoje umie­jęt­no­ści w atmos­fe­rze peł­nej zaan­ga­żo­wa­nia i rado­ści. W wol­nym cza­sie lubię czy­tać szcze­gól­nie kry­mi­nały, słu­chać pod­ca­sty true crime oraz spę­dzać czas z naj­bliż­szymi. Kocham podróże.