Klub Europejski zaprasza

23.09.2018

Klub Europejski zorganizował kolejne spotkanie z cyklu „To jest ciekawe…”

zatytułowane „Legiony Polskie czy Legiony Piłsudskiego? Historia i mit”.

Gościem specjalnym był prof. dr hab. Andrzej Chwalba (Uniwersytet Jagielloński).

Spotkanie odbyło się 27 września 2018r.,  godz. 10.45 -12.15, w sali im. dyr. Romana Czerneckiego.

W trakcie spotkania można było nabyć książkę „Legiony Polskie 1914-1918”

„W roku jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości Andrzej Chwalba proponuje książkę, jakiej przez dekady brakowało na polskim rynku: napisaną żywym językiem popularną syntezę dziejów Legionów Polskich i legionistów, którzy po 1918 roku stanowili istotną część elit politycznych II Rzeczypospolitej, współtworząc historię Polski.” (wydawnictwoliterackie.pl)

Pobierz pliki

Kategorie