Szkoła

Jesteśmy placówką o bogatej tradycji, nowoczesną, doskonale odnajdującą się we współczesnym świecie

Uczestniczącą w licznych projektach edukacyjnych, goszczącą w swoich progach znanych m.in. polityków, redaktorów, profesorów, literatów, księży…

Kształcimy młodzież otwartą na potrzeby drugiego człowieka, tolerancyjną, dostrzegającą dobro w świecie i potrafiącą przeciwstawiać się niesprawiedliwości.

ks. Przemysław Zaborski

• Absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Nauczyciel religii. Pracuje w Zespole Szkół w Szczekocinach od września 2018 r.

Żyć bez przyjaciela nie podołasz, a jeśli JEZUS nie będzie ci przyjacielem nad przyjaciółmi zawsze będziesz smutny i samotny” Tomasz a Kempis

Dużo radości sprawia mi dzielenie się z innymi przesłaniem Dobrej Nowiny o Jezusie, który nadaje sens mojemu życiu. „Ja i Jezus to większość”, więc jak mawiała Św. Teresa z Lisieux: „Jak mogłabym obawiać się Boga, który dla mnie stał się tak mały. Kocham Go bo jest dla mnie wyłącznie Miłością i Miłosierdziem”.

Moim uczniom mówię, że mój przedmiot jest najważniejszy, bo może się przydać na życie wieczne. Lubię się dużo ruszać, nawet „spacer” po klasie sprawia mi dużo frajdy. Regularnie uprawiam nordic walking, a nawet sport ekstremalny, jakim jest morsowanie.